ماژول کال سنتر رایمند(Call Center) چیست ؟

کال سنتر بخشی از یک مرکز تلفن ویپ می‌باشد که وظیفه آن مدیریت حجم زیادی از تماس‌های ورودی یا خروجی و همچنین مدیریت اپراتور‌های پاسخگو می‌باشد.
ماژول کال سنتر رایمند یکی دیگر از محصولات مرکز تلفن رایمند متعلق به شرکت رایمند ارتباطات نقش جهان می‌باشد. این ماژول یکی از مهمترین ماژول‌های مرکز تلفن رایمند می‌باشد.

تفاوت کال سنتر و مرکز تلفن چیست؟

مرکز تلفن هسته اصلی یک سیستم تلفنی ویپ می‌باشد و ماژول کال سنتر بر روی مرکز تلفن نصب می‌شود. مرکز تلفن بیشتر بر روی مدیریت تماس‌های داخلی در یک سازمان یا شرکت تمرکز دارد. این نوع سیستم این امکان را به شما می‌دهد که تماس‌های داخلی شرکت را برقرار کنید، به خطوط شهری دسترسی داشته باشید، از امکاناتی مانند انتقال تماس، کنفرانس تلفنی و صندوق صوتی بهره‌مند شوید و…
کال سنتر بیشتر بر روی مدیریت تماس‌های مشتری تمرکز دارد. این نوع سیستم به طور خاص برای سازمان‌هایی طراحی شده است که حجم زیادی از تماس‌های مشتری را دریافت می‌کنند، مانند شرکت‌های پشتیبانی مشتری، مراکز فروش تلفنی و… کال سنتر‌ها علاوه بر امکانات مرکز تلفن، قابلیت‌های پیشرفته‌تری مانند صف انتظار تماس، مسیریابی تماس، ضبط مکالمات، گزارش‌دهی و… را نیز ارائه می‌دهند.
چنانچه بخواهیم بازخورد و نظرات مشتریان پس از تماس با مرکز تماس را داشته باشیم می‌بایست ماژول نظر سنجی رایمند را به ماژول کال سنتر رایمند متصل کنیم.

امکانات کال سنتر رایمند چیست؟

ارائه گزارشات تحلیل اپراتورهای تلفن
مهمترین ویژگی ماژول کال سنتر، ارائه گزارشات تحلیلی است. با استفاده از این ماژول می‌توانید گزارشات آماری دقیقی از عملکرد و رفتار اپراتور‌های پاسخگو داشته باشید این گزارشات شامل مدت زمان حضور هر اپراتور در صف کال سنتر، مدت زمان استراحت(break) هر اپراتور، میانگین زمان مکالمه، تعداد تماس هر اپراتور، بررسی میزان رضایت مشتریان از یک اپراتور خاص، بررسی میزان تسلط اپراتور‌های پاسخگو به سؤالات مشتریان و هر نوع گزارش تحلیلی دیگر.

مدیریت و هدایت تماس‌ها
یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کال سنتر رایمند، امکان هدایت تماس‌های ورودی است. این ماژول با توجه به اپراتور‌های آزاد و تماس‌های ورودی، بهترین توزیع تماس‌ها را انجام می‌دهد. این امر باعث می‌شود که تماس‌ها به بهینه‌ترین شکل مدیریت شوند و از ایجاد صف‌های طولانی و نارضایتی مشتریان جلوگیری شود.

امکان ضبط و آرشیو مکالمات
یکی از ویژگی‌های مهم برای کسب و کار‌ها، امکان ضبط و آرشیو مکالمات بین اپراتور‌ها و مشتریان است. در بسیاری از موارد، مشتریان شکایات خود را از طریق تلفن با اپراتور‌ها در میان می‌گذارند. قابلیت ضبط مکالمات در ماژول کال سنتر رایمند، این امکان را فراهم می‌کند تا در آینده به این شکایات با دقت بیشتری رسیدگی شود. همچنین با ضبط مکالمات می‌توان برعملکرد پاسخگویی اپراتور‌ها نظارت کرد و کیفیت خدمات را بهبود بخشید.

در این ویدئو ماژول کال سنتر رایمند و امکانات آن توضیح داده شده است:

چه شرکت‌هایی به کال سنتر نیاز دارند ؟

پشتیبانی مشتریان
شرکت‌هایی که باید پاسخگویی به سوالات، مشکلات، و نیازهای مشتریان خود را انجام دهند. این مورد شامل پاسخ به سوالات فنی، راهنمایی در استفاده از محصولات و خدمات، حل مشکلات فنی و مالی، و دریافت شکایات مشتریان می‌شود.شرکت هایی مانند شرکت شاتل و ادارات دولتی مانند حوادث برق، خرابی تلفن

تماس‌های فروش و بازاریابی
برخی شرکت‌ها از کال سنتر برای انجام تماس‌های فروش و بازاریابی استفاده می‌کنند، به عنوان مثال برای تبلیغ محصولات جدید، ارائه پیشنهادات ویژه به مشتریان، یا جذب مشتریان جدید.

تحقیقات بازار و بازخورد مشتری
بعضی از شرکت‌ها نیازدارند تا نظرات و بازخوردهای مشتریان را جمع‌آوری کنند، تحقیقات بازار انجام دهند و از این طریق به بهبود محصولات و خدمات‌شان کمک کنند.

مدیریت نوبت‌دهی و برنامه‌ریزی
در برخی صنایع مانند خدمات پزشکی و بهداشتی، در بیمارستان ها و کلینیک‌ها، برای مدیریت تماس‌های تلفنی و سیستم نوبت‌دهی پیاده سازی می شود.

نحوه پیاده سازی ماژول کال سنتر رایمند

برای استفاده از این ماژول نیاز به سیستم تلفن ویپ VoIP داریم. سیستم تلفنی ویپ نیاز به یک مرکز تلفن دارد که ما نسخه‌ی رایگان مرکز تلفن رایمند را پیشنهاد می‌کنیم. ماژول کال سنتر رایمند نیز بر روی مرکز تلفن رایمند نصب و راه اندازی می شود.

برای نصب و راه اندازی سیستم تلفنی ویپ و همچنین دریافت مشاوره درباره این ماژول، با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.