CTI چیست ؟

CTI مخفف کلمات Computer Telephony Integration یا همان فناوری یکپارچه سازی تلفن رایانه ای (CTI) می باشد که به رایانه ها و تلفن ها امکان تعامل و تبادل اطلاعات را می دهد. مثلا با شناسایی خودکار تماس گیرندگان از CRM، کاربران می توانند با بررسی جزئیات اولیه مشتری به آنها پاسخ بهتری بدهند. راه حل یکپارچه سازی تلفن کامپیوتر به طور برجسته در مراکز تماس برای مدیریت تماس های ورودی و خروجی برای افزایش بهره وری عوامل انسانی استفاده می شود.

چرا مراکز تلفن رایمند یک CTI است؟

ما بر این باوریم نرم افزاری که تولید کردیم تنها یک نرم افزار مدیریت تلفن ها یا یک مرکز تماس نیست! نرم افزاری است که علاوه بر مدیریت تماس ها، با تولید انواع افزونه ها، ماژول ها و انعطافی که در توسعه نرم افزار در قابلیت اتصال به دیگر سیستم ها ، همچنین داشبورد مدیریتی و گزارش ساز مدیریتی که فراهم کرده است، یک سامانه ی یکپارچه ی تلفنی را ایجاد که تا بوسیله آن کسب و کار شما بهره وری بهتری داشته باشد.

صرفه جویی در زمان

تمام اطلاعات مربوط به مشتری روی صفحه کاربر موجود است تا یک مکالمه متنی و معنادار داشته باشیم و در عین حال نیازی به تکرار مشتریان نداشته باشیم. حل سریعتر درخواست آنها را تضمین می کند و بنابراین رضایت مشتری را بهبود می بخشد.

کاهش هزینه ها

کنار گذاشتن تلفن های رومیزی برای رسیدگی به همه تماس های ورودی و خروجی از رایانه مقرون به صرفه تر است. علاوه بر این، استفاده از WebRTC و هدفون می تواند به شما کمک کند در تهیه و یا حفظ زیرساخت گران قیمت گوشی تلفن برای مرکز تماس خود صرفه جویی کنید.

افزایش بهره وری

مسیریابی تماس هوشمند و عملکرد کلیک به تماس همراه با عوامل بازوهای یکپارچه CRM با تمام اطلاعات مهم مشتری در یک صفحه برای ردیابی سفر مشتری و ارائه یک تجربه لذت‌بخش.

امکانات مرکز تلفن رایمند

دورکاری یا مدیریت تماس با کامپیوتر

با پیاده سازی CTI ، تلفن های رومیزی تحت شبکه VoIP ضروری نیستند. کاربران می‌توانند خودشان با رایانه‌هایشان تماس ها را پاسخ داده و یا تماس بگیرند. کاربران می توانند تمام عملکردهای یک گوشی رومیزی برای تماس (پاسخ دادن، قطع کردن، انتقال تماس، نگه داشتن، بی صدا کردن، کنفرانس و غیره) را بدون نیاز به دستگاه جداگانه انجام دهند.

شناسایی خودکار تماس (دفترچه تلفن)

در مرکز تلفن رایمند دفترچه تلفنی تهیه شده است که اگر شماره تلفن های مخاطبین خود را در آن ذخیره کنید، درصورتیکه مخاطب شما با همان شماره ای که ذخیره کرده اید تماس بگیرد، نام ایشان به همراه سوابق تماس برایتان نمایش داده می شود. این ویژگی شناسایی مشترکین شما را راحتتر و پاسخگویی با آنها را سریعتر می کند.

تماس همزمانی بالا Concurrent Call

ساختار برنامه نویسی مرکز تلفن رایمند به شکلی پیاده سازی شده که طیف زیادی از مشتریان در انواع کسب و کارهای کوچک ، متوسط و بزرگ را پوشش می دهد. تا این لحظه 800 تماس همزمان برای این مرکز تلفن ثبت شده است.

مسیریابی و توزیع تماس هوشمند IVR

توزیع کننده تماس خودکار (ACD) و یکپارچه سازی پاسخ صوتی تعاملی (IVR) همراه با ابزارهای CTI می توانند برای هدایت تماس های ورودی به کاربر یا بخش مناسب استفاده شوند. الگوریتم های مسیریابی را می توان بر اساس ورودی تلفن گویا و عوامل دیگر تنظیم کرد. انتقال به مناسب ترین اپراتور پاسخگو به بهبود عملکرد سیستم و رضایت مشتری کمک می کند.

قابلیت اتصال به دیگر نرم افزارها مانند CRM

یکپارچه‌سازی مرکز تماس به شما امکان می‌دهد تعدادی از سیستم‌ها را ادغام کنید که رایج‌ترین آن‌ها CRM، دفترچه تلفن، انواع پایگاه داده و ... است. اینکه تمام سیستم‌های مرکز تماس شما به صورت همگام کار می‌کنند، به اپراتور تلفن شما این اجازه را می‌دهد تا فوراً به تمام اطلاعات مربوطه دسترسی داشته باشند تا یک تجربه لذت‌بخش برای مشتری ارائه دهند.

ضبط مکالمات و مانیتورینگ تماس ها

مرکز تلفن رایمند امکان نظارت بر تماس، ضبط تماس، و گزارش‌های بی‌درنگ و تاریخی را فراهم می‌کند تا مدیران مرکز تماس را با درک جامعی از عملکرد کاربر که به آن‌ها در اتخاذ تصمیم‌های مبتنی بر داده‌محور و مؤثر که با اهداف تجاری همسو هستند، کمک کند. یکی از قابلیت های منحصر بفرد این سیستم، امکان ذخیره ضبط مکالمات در فضایی به جز سرور مرکز تلفن می باشد.

سازگار با تجهیزات Huawei و Cisco

یکی از دغدغه های مدیران سازمان ها و مخصوصا مدیران IT برای راه اندازی مرکز تلفن تحت شبکه ویپ VoIP در شرکت های بزرگ دارای ساختار قدیمی ،عدم استفاده از تجهیزات پرظرفیتی مانند هووای و سیسکو یا هزینه بر بودن تعویض تجهیزات موجودشان باشد. ازین رو مرکز تلفن رایمند با برنامه نویسی های از قبل انجام شده، تنظیماتی را از قبل آماده کرده تا تجهیزات پرظرفیت هووای و سیسکو براحتی به آن متصل شود.

مدیریت تماس های ورودی و خروجی

یکی از مشکلاتی که کاربران در استفاده از نرم افزار های مرکز تلفن مشابه دارند ، عدم تنظیمات کافی در مدیریت تماس های ورودی و خروجی می باشد. مرکز تلفن رایمند با پیاده سازی حرفه ای و کامل ماژول مدیریت تماس های ورودی Incoming Call و تماس های خروجی Outgoing Call  کاربری آسانی را فراهم کرده است.

موزیک انتظار قابل تفکیک

ماژول موزیک انتظار Music on Hold مرکز تلفن رایمند جوری پیاده سازی شده که شما می توانید برای هر بخش یا هر داخلی و یا حتی برای تماس هایی که از بیرون گرفته شده یا تماس بین داخلی ها، موزیک های انتظار جداگانه ای قرار دهید.

ساخت و ویرایش گروهی داخلی ها

یکی از مشکلات نرم افزارهای مشابه در زمان ساخت ، ویرایش و یا حذف داخلی ها می باشد. ما در مرکز تلفن رایمند روش سریع و آسانی را برای ساخت ، ویرایش گروهی و حذف داخلی ها با ویژگی های یکسان در کسری از ثانیه و با چند کلیک ساده فراهم کرده ایم.

تنظیمات از قبل آماده خطوط NGN

برای راحتی شما، تنظیمات راه اندازی خطوط تلفن اینترنتی NGN یا SIP Trunk شرکت های مختلف مانند مخابرات ، شاتل ، آسیاتک ، پیشگامان و... را انجام داده ایم و کافی است شما تنها نام کاربری و رمز عبور دریافتی از فروشنده خطوط تلفن را وارد کرده و از آن استفاده نمایید.

ماژول API Manager

مشتریان محترمی که می خواهند مرکز تلفن رایمند را به نرم افزارهای دلخواه خودشان متصل کنند، بدون داشتن دانش بالایی می توانند انواع نرم افزارهای مورد نظرشان را مانند حسابداری و... با استفاده از ماژول API Manager  متصل کرده و اطلاعات تماس موردنظرشان مانند شماره تماس، تاریخ و مدت تماس ، فایل ضبط مکالمه و... را واکشی کنند. 

امنیت بالا و استفاده بصورت آنلاین

تکنیک استفاده شده در طراحی نرم افزار به گونه ای است که دسترسی به هسته اصلی نرم افزار یا همان Core اصلا وجود نداشته و لذا پوششی خاص در مقابل نفوذ غیر مجاز پیش بینی شده است و کاربران محترم می توانند بدون هیچ نگرانی از مرکز تلفن رایمند بصورت آنلاین استفاده کنند.

نصب ماژول ها بر روی دیگر مراکز تلفن

نرم افزار مرکز تلفن رایمند جوری طراحی شده است که برای استفاده از افزونه یا ماژول های آن الزامی در استفاده از مرکز تلفن نیست و شما می توانید ماژول های مارا بر روی دیگر مراکز تلفن مانند ایزابل نصب و استفاده کنید. همچنین شما می توانید در تنظیمات نرم افزار ، ماژول های مد نظرتون را غیرفعال کنید تا از آنها استفاده نشود.

لیست امکانات و قیمت مرکز تلفن رایمند (1403)

امکانات / نام پلناستانداردحرفه ایپیشرفتهسازمانی
مالکیت نرم افزار
License Code
مادام العمرمادام العمرمادام العمرمادام العمر
تعداد داخلی
SIP User
502505001000 +
تعداد تماس همزمان
Concurrent Call
6100300800
امکان سفارشی سازی
Custom Development
نداردندارددارددارد
پشتیبانی از سرویس
HA Redundancy
نداردندارددارددارد
پشتیبانی از ماژول LI
Lawful Interception
نداردنداردندارددارد
پشتیبانی از SBC
SIP Proxy
نداردنداردندارددارد
ارتقا به
پلن بالاتر
داردداردداردسفارشی
نصب افزونه
Addons
دارددارددارددارد
پشتیبان گیری و بازیابی
Backup&Restore
دارددارددارددارد
آپدیت آنلاین و آفلاین
Online&Offline Updates
دارددارددارددارد
شخصی سازی تماس ورودی و خروجی
Customization Inboand&Outboand
دارددارددارددارد
موزیک انتظار سفارشی
SIP User Music&Hold
دارددارددارددارد
تعداد صف تماس
Queue
6نامحدودنامحدودنامحدود
تعداد رینگ تماس
Ring Group
6نامحدودنامحدودنامحدود
تعداد ترانک SIP
SIP Trunk
63060120
ساخت/ادیت/حذف دسته جمعی
Bulk Edit
دارددارددارددارد
گروه بندی داخلی ها
SIP Group
دارددارددارددارد
ساخت و شخصی سازی پروفایل SIP
SIP Profile
6نامحدودنامحدودنامحدود
شخصی سازی دایل پلن
customization Dialplan
دارددارددارددارد
ماژول فکس
FAX
ندارداختصاصیاختصاصیاختصاصی
ماژول رئیس - منشی
Boss Secretary
دارددارددارددارد
پیامگیر صوتی
Voice Mail
ندارددارددارددارد
تغییر ساعات کار/شیفت کاری
Time condition
دارددارددارددارد
کنفرانس صوتی
Voice Conference
دارددارددارددارد
کنفرانس تصویری
Voice Conference
نداردندارددارددارد
تقویم شمسی / میلادی
Calendar
دارددارددارددارد
شنود مکالمات و سفارشی سازی
ChanSPY
دارددارددارددارد
ضبط مکالمات در سرور
Voice Recorder On Server
دارددارددارددارد
ضبط مکالمات خارج از سرور
Voice Recorder On Cloud/NAS
ندارددارددارددارد
منشی تلفنی و شخصی سازی
IVR
دارددارددارددارد
نمایش زنده تماس ها
Call Monitoring
دارددارددارددارد
مانیتورینگ صف و رینگ
Ring&Queue Monitoring
ندارددارددارددارد
گزارش ریز تماس ها
CDR Reports
دارددارددارددارد
گزارشات پیشرفته / نمودار
BI Dashboard
نداردندارددارددارد
نمایش وضعیت تماس ها
Channel State
دارددارددارددارد
زبان فارسی / انگلیسی
Language
دارددارددارددارد
تعیین سطح دسترسی کاربران
Permissions
1نامحدودنامحدودنامحدود
اتصال به تجهیزات هووای / سیسکو
Huawei&Cisco Support
دارددارددارددارد
لیست سیاه/سفید/VIP
Call Access List
دارددارددارددارد
پشتیبانی از
AGI/AMI
دارددارددارددارد
پشتیبانی از
API Interface
دارددارددارددارد
اتصال به درگاه پیامکی
SMS
سفارشیسفارشیسفارشیسفارشی
اتصال به درگاه ایمیل
Email SMTP
ندارددارددارددارد
Hot Extension
Custom Destination
دارددارددارددارد
هدایت تماس از دست رفته
Follow Me
دارددارددارددارد
شخصی سازی کدهای میانبر
Feature Codes
ندارددارددارددارد
آموزش راهبردی و
پشتیبانی
رایگان نداردیکسال- رایگانیکسال - رایگانیکسال - رایگان
نصب و راه اندازیهزینه جداگانه داردهزینه جداگانه داردهزینه جداگانه داردهزینه جداگانه دارد
قیمت (تومان)رایگانتماس بگیریدتماس بگیریدتماس بگیرید